Статистика, політика, суспільство (easternwestern) wrote,
Статистика, політика, суспільство
easternwestern

Карти поширення імен в Україні

Зробив чисельні карти поширення чоловічих імен в Україні.
Отут є карта імен, що мають найбільшу популярність по населених пунктах, також є карти імен, що заняли 2ге та 3тє місця.

Перелік найпоширеніших імен в Україні згідно вКонтакті(клікніть по імені, щоб подивитись карту його поширення в Україні):
Олександр 7.70%
Сергій 5.06%
Андрій 4.62%
Дмитро 3.90%
Володимир 2.87%
Максим 2.85%
Владислав 2.32%
Олег 2.28%
Ігор 2.27%
Олексій 2.26%
Євген 2.26%
Віталій 2.09%
Роман 2.07%
Іван 2.06%
Юрій 2.04%
Всього зробив карти по понад 40 чоловічих іменах.

Повний перелік матеріалу по іменах міститься тут.

Географії у імен є найрізноманітніші. До прикладу:
1. Імена останніх російських патріархів Олексія та Кирила мають чітку "православну" географію))
2. Імена Київської Русі(як то Олег, Ігор, Володимир, Ярослав т.д.) суттєво краще себе почувають на північному заході(особливо в Галичині), а найгірше на південному сході України, що якби натякає де справжній руський дух...
3. Імена що пов’язані з християнством переважно мають високу популярність на заході нашої батьківщини, особливо в Карпатах.
4. Цікава карта Михайлів, це ім’я унікальне тим, що воно присутнє в усіх християнських країнах. Так от, окрім очевидного піку в Карпатах, популярність цього імені вища біля кордонів і найнижча у центрі України, що ймовірно є наслідком того, що у наших сусідів ім’я поширене більше ніж в Україні.
5. Костя пікує в Одесі, що ймовірно пов’язане з відомою піснею))
6. Незважаючи на популярний стереотип, що пов’язує ім’я Іван з росіянами, на ділі Іван має скоріше помаранчеву географію з піком на Закарпатті. Сучасні ж росіяни зовуться Сашами, рідше Сергіями.
7. Імена, що прийшли до нас через Польщу(як то Станіслав чи Владислав) і популярні у цій країні, в Україні більше популярні на сході, а найнижчу популярність мають в Галичині. Себто, якщо на сході, перебуваючи під владою Росії, активно перебирали й російські тенденції в іменах(прикладів повно, починаючи з Олександра), то на заході серед українців імена, що мають польський відтінок, навпаки знецінювались. Цікаво, що це актуально не тільки для Галичини та Волині, а й для Хмельниччини та Житомирщини, які під Польщею перебували менше, а поляків там не виселили.
8. Існують звичайно й помаранчеві імена, як то Богдан чи Тарас(обидва імені практично не вживаються в Росії), цікаво що найпопулярніше в Україні з імен що рідкісні в Росії, Віталій, має загалом рівномірне поширення по Україні.
9. Топоніми дуже слабо впливають на імена. У Івано-Франківську не спостерігається суттєвого збільшення Іванів, у Миколаєві нема надвеликої кількості Микол і т.д. Про такі речі як Дніпро<b>петро</b>вськ чи Станіслав/Івано-Франківськ взагалі годі говорити.
10. Для кількох імен спостерігається цікава картина, коли пік поширеності імені припадає на Галичину, а найменше поширення теж ім’я має у сусідньому Закарпатті. Хоча все-таки переважно Галичина та Закарпаття йдуть разом, особливо це стосується імен пов’язаних з християнством.
11. Доволі цікаво, що найкращу кореляцію з російською мовою в Україні має ім’я Микита.

Планую ще зробити карти по наступних чоловічих іменах: Леонід, Борис, Тимур, Степан, Давид, Марк, Арсеній, Гліб, Орест, Лев та Мухамед, а потім робити й найпопулярніші жіночі.
Також хотілось би зробити інші дослідження у цьому напрямку: сумарні карти імен грецького(грецькі імена тотально домінують в Україні, особливо грецькі імена полюбляють звичайно ж росіяни), слов’янського, латинського, єврейського походження, тенденції зміни популярності різних імен за останні 30 років в Україні загалом та по найбільших містах.
Tags: україна, імена
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 28 comments
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →
Previous
← Ctrl ← Alt
Next
Ctrl → Alt →